Ułatwienia dostępu

Procedura sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lądek-Zdrój

Informujemy Państwa, że z dniem 22.12.2022 r. została uruchomiona sprzedaż węgla dla mieszkańców Gminy po cenach preferencyjnych, tj. w cenie 1900 zł brutto za tonę.

Odbiór węgla od dnia 27.12.2022 r.

Poniżej procedura zakupu węgla:
1. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku mieszkańca Gminy o zakup węgla, pracownik urzędu Miasta i Gminy, poinformuje wnioskodawcę o terminie wizyty w urzędzie (wg kolejności daty wpływu wniosku) w celu załatwienia formalności, związanych z zakupem węgla.

2. Wnioskodawca uiszcza zapłatę za węgiel gotówką w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Lądku-Zdroju, ul. Kościuszki 8. W przypadku płatności w formie bezgotówkowej (przelewem) procedura może wydłużyć się co najmniej o 1 dzień roboczy.

3. Godziny przyjęć pracownika urzędu w budynku Centrum Kultury i Rekreacji, Pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:30, telefon kontaktowy to: 534 668 857

4. Po dokonaniu wpłaty wnioskodawca otrzymuje z UMiG zlecenie wydania, w którym jest wskazany termin odbioru. Na jego podstawie wnioskodawca dokonuje odbioru węgla w siedzibie LUK sp. z o. o. w Lądku-Zdroju przy ul. Fabrycznej 7a. 

5. Punkt odbioru węgla czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 w Lądku-Zdroju, przy ul. Fabrycznej 7a, w siedzibie LUK Sp. z o. o., telefon kontaktowy 693 830 614 lub 695 582 888.

6. Wnioskodawca może skorzystać z odpłatnego transportu węgla z punktu odbioru węgla
w Lądku-Zdroju, przy ul. Fabrycznej 7a do miejsca rozładunku wskazanego przez
wnioskodawcę.
Transport zabezpiecza LUK sp. z o. o. w cenie:
– 60 zł brutto za kurs na terenie Lądka-Zdroju,
– 95 zł brutto za kurs na terenie wiosek w Gminie Lądek-Zdrój.
W przypadku wynajęcia przez wnioskodawcę transportu LUK sp. z o. o., zapłata za transport następuje gotówką na miejscu, tj. w Lądku-Zdroju, przy ul. Fabrycznej 7a, w pokoju 109, potwierdzoną wystawieniem FV przez LUK sp. z o. o.