Ułatwienia dostępu

Drodzy Mieszkańcy Gminy Lądek-Zdrój!

Wielkimi krokami zbliżamy się do najpiękniejszego okresu w roku – Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera tych dni powoduje, że pomimo chłodnej, zimowej aury, w sercach wielu pojawiają się ciepłe uczucia miłości, przebaczenia i życzliwości dla drugiego człowieka. Jest to także czas wspólnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Pamiętajmy jednak, że wśród nas są osoby potrzebujące, samotne, w podeszłym wieku, bezdomne czy pozostawione same ze swoimi problemami. W myśl ducha świąt, chcielibyśmy wspólnie z Wami uczynić te dni wyjątkowymi dla wszystkich.

Gorąco zachęcamy by mieszkańcy Gminy Lądek-Zdrój ponownie włączyli się do akcji „Jadłodzielnia- Dziel się, nie marnuj!”.

W Polsce marnuje się rocznie około 4,8 mln ton żywności. Duża część tego marnotrawstwa przypada na okres świąt Bożego Narodzenia – wtedy w kubłach na odpady BIO ląduje 3 razy więcej niezjedzonych przysmaków. W tym samym czasie wiele osób zastanawia się, co oprócz sianka pod obrusem postawić na stole – 1,6 mln Polaków żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Nie musi tak być. Jeśli już rozpędziliśmy się ze świątecznymi zakupami, oddajmy część potrzebującym.

Drogi Mieszkańcu! Jeżeli możesz podzielić się jedzeniem, potrawami świątecznymi – włącz się do wspólnej akcji! Lodówka znajduje się pod lądeckimi filarami ( ul. Rynek 13) przy piekarni „Marcela”. Lodówka jest otwarta 7 dni w tygodniu. Każdy, kto chce wesprzeć potrzebujących, może w każdym momencie włożyć do niej jedzenie przydatne do spożycia z aktualną datą ważności.

Zachęcamy także, by po świętach, jeżeli zostanie Państwu w domu trochę jedzenia, nie wyrzucać go, ale przynieść dla potrzebujących do lodówki. W okresie funkcjonowania lodówki osoby potrzebujące mogą samodzielnie udać się i po prostu wziąć z lodówki potrzebne artykuły dla siebie.

 

Dzielimy się produktami, które sami chcielibyśmy zjeść i otrzymać. W lodówce oprócz tradycyjnych świątecznych potraw możemy zostawić warzywa, owoce, ciasta, opakowanie chleba, przetwory, a nawet słoik z zupą, której ugotowaliśmy zbyt dużo. Produkty własnego wyrobu należy dokładnie opisać z czego się składają i kiedy zostały przygotowane. Nie zostawiamy natomiast surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, artykułów nadpsutych i alkoholu. Ponieważ idea tej akcji oparta jest na ludziach dobrej woli, mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu sprawimy, że świąteczna atmosfera zagości w każdym domu.

Niech te święta będą piękne dla wszystkich!

Załoga LUK Sp. z o.o.

Miejsce posiada swój regulamin: