Lądeckie Usługi Komunalne Sp. z o. o.
site builder

Uzdrowisko
Lądek-Długopole S.A.

Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. to urokliwy Kurort położony w zacisznych i malowniczych zakątkach południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Lądek- Zdrój jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Europie, który swoją sławę i rozgłos zawdzięcza występowaniu unikatowych termalnych wód leczniczych siarczkowo-fluorkow-radoczynnych. Wyjątkowość tego miejsca to również połączenie łagodnego klimatu górskiego, czystego powietrza, pięknych naturalnych krajobrazów. Wizytówką Kurortu jest „Zdrój Wojciech”. „Zdrój Wojciech” to architektoniczna perła polskich i europejskich uzdrowisk z basenem termalnym, zakładem kąpielowym i kameralnym hotelem. Obiekt wybudowano w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej, a przebudowano w obecnym, neobarokowym stylu, w roku 1880. Przepiękna, oryginalna bryła budynku, wzorowana na planach łaźni tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych, a górująca na uzdrowiskiem kopuła z daleka zachęca do skierowania tam kroków. „Zdrój Wojciech” to najokazalszy lądecki Zakład przyrodoleczniczy z przepięknym okrągłym basenem termalnym i marmurowymi wannami kąpielowymi. Basen codziennie jest napełniany świeżą wodą termalną! Na parterze obiektu udostępniono zabiegi wykonywane wyłącznie z użyciem leczniczej wody siarczkowo - fluorkowej: kąpiele mineralne, kąpiele perełkowe, natryski, masaże podwodne, hydromasaże, kąpiele wirowe kończyn. Przeprowadzane tam są również zabiegi wzmacniające efekty hydroterapii: masaże lecznicze, relaksujące i wibracyjne. W skład kompleksu zabiegowego „Zdroju Wojciech” wchodzi ponadto Zakład Borowinowy, w którym pacjenci korzystają z klasycznych zabiegów balneologicznych: zawijań, fasonów i kąpieli borowinowych.

Na terenie „Zdroju Wojciech” znajduje się Pijalnia wód mineralnych, gdzie w atmosferze relaksu można delektować się smakiem lądeckich wód. Dostępne w pijalni źródła mineralne to wody siarczkowo – fluorkowe: „Zdzisław” i „Maria Skłodowska-Curie”. Wody te przedłużają młodość, poprawiają wygląd skóry, obniżają poziom cholesterolu, wypłukują metale ciężkie i przyśpieszają zrastanie się kości.

„Zdrój Wojciech” to również kameralny hotel, który udostępnia 36 miejsc noclegowych w wysokiej klasy pokojach jedno-, dwu-, i trzyosobowych. Posiada dostęp do Internetu (WiFi), skrytek depozytowych oraz świadczy usługę room service. Pokoje wyposażone są w minibar. Na uwagę zasługuje również całodobowa opieka pielęgniarska dla Gości Hotelu, którzy korzystają z leczniczych właściwości kurortu.

W części hotelowej, zlokalizowanej na I piętrze budynku, znajduje się restauracja z historycznym wystrojem oraz tarasem widokowym na Park Zdrojowy. Jest to niewątpliwie uzupełnienie elegancji i funkcjonalności tego wyjątkowego miejsca. Dobra kuchnia, podkreślająca produkty sezonowe i lokalne, jak Wołowina Sudecka oraz aromat świeżo parzonej kawy, wyśmienite wypieki i ekskluzywna karta win zapewnią Gościom chwile relaksu oraz odprężenia.

Wspaniała lokalizacja w centrum Uzdrowiska, basen termalny i zabiegi lecznicze dostępne na miejscu oraz wyśmienite dania serwowane w restauracji to niewątpliwe atuty obiektu.

„Zdroju Wojciech”:
Adres: Pl. Mariański 13; 57-540 Lądek-Zdrój
Telefon: Rezerwacja pobytów 748146437; Restauracja: 530172304